Jdi na obsah Jdi na menu
 


Schladming

Lyžařské středisko Schladming ( 745-2.700 mnm ) je velkou částí rakouské veřejnosti považováno za hlavní město sjezdového lyžování v Rakousku. Druhá skupina tvrdí totéž o středisku Kitzbühel či Mayrhofen z Zillertalu.


Lyžování ve Schladmingu však rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co může lyžař vyzkoušet. V jeho blízkém okolí se nacházejí další známé lyžařské oblasti jako Ramsau am Dachstein či Dachsteinský ledovec. Najdete zde vše, co k zimním sportům patří. Začátkem ledna se ve středisku pořádá prestižní závod světového poháru mužů ve slalomu.

 

ram.jpgKaždému lyžaři jsou zde schopni vytvořit vlastní lyžařský diagram plus jsou zde speciální ceny pro malé děti.

 

Nejvíce prostředků, které byly v posledních letech investovány do lyžování, jsou právě zde ve Schladmingu.

 

Nedávné mistrovství světa 2013 povzneslo toto štýrské lyžařské středisko opět do popředí žebříčků na pomyslné stupnici oblíbenosti u lyžařů.


V okolí města Schladming se nachází 9 lyžařských středisek, které jsou částečně propojeny lanovkami nebo skibusy. Celek pak společně vytváří jedinečný mix lyžařských možností té nejvyšší kvality.

 

Ledovec Dachstein sice nepatří k těm největším lyžařským možnostem, ale je tou třešničkou na dortu, bez které by Schladmingu něco chybělo k dokonalosti.


Přímo nad Schladmingem se tyčí vrchol Planai, na který vede 21 vleků a lanovek. Ze sousedního střediska Haus - Ennstal směřují lanovky na vrchol Hauser Kaibling ( 2.015m ), který je vleky , lanovkami a sjezdovkami propojen s vrchem Planai.

 

ra.jpgV údolí Ennstal, směrem na západ od Schladmingu, leží další lyžařská vesnička Pichl. Odtud vedou vleky na vrchol Hochwurzen, na který se dá dostat i vleky ze Schladmingu přes hotelovou čtvrť Rohrmoos.


Znamená to tedy, že z údolí Ennstal vedou lanovky a vleky na čtyři vrcholy: Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm, které jsou vzájemně propojeny lanovkami a sjezdovkami do společného střediska, kterému se říká i 4 - Berge – Skischukel.


Celkově nabízí Schladming okolo 125 kilometrů lyžařských tratí a přidáme-li k tomu ještě skipas ze Siki Amadé, máme dalších 200 kilometrů svahů na pořádnou lyžovačku. Středisko Ramsau patří k nejlepším běžkařským areálům v celém Rakousku.


Perfektně připravené stopy pro klasiku i bruslení dělají z Ramsau číslo jedna v tabulce nejlepších běžkařských lokalit. Celkem 480 km tratí s možností běžkování na ledovci je nabídka, která se nedá odmítnout.

 

rams.jpgO nejmenší návštěvníky je v každé části střediska výborně postaráno. Ať jsou to vyškolení instruktoři, chůvičky či dětské lyžařské školky, které vám ochotně pomohou s vašimi nejmenšími ratolestmi.

 

Po skvělém lyžování přicházejí na řadu après ski párty v místních barech a horských chatách.


Pro milovníky turismu je ve Schladmingu a jeho okolí na 120 km turistických tras, které jsou od lehkých procházek v údolí řeky Enn až po náročné horské túry. Nabídka ubytování ve Schladmingu je pestrá stačí si vybrat zda preferujete hotelové služby nebo vám stačí ubytování v apartmánech.