Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skiareál Planai

Uprostřed Schladmingu leží známé lyžařské středisko Planai. Je to hlavní tah ze Schladmingu ležící mezi vrcholky Hauser Kaiblink a Reiteralm. Pro ty co milují zimní sporty jsou zde k dispozici široké vždy upravené sjezdovky s moderními lanovkami, které vám zaručí, díky zasněžovacím zařízením, vždy dostatek sněhu. Lyžařská sezóna na Planai začíná už na začátku listopadu.

 

planai.jpgNa Planai se pořádají také Mistrovství světa v alpském lyžování, takže pokud máte chuť sjet si sjezdovku, kde mezi sebou závodí lyžaři ze všech koutů světa máte jedinečnou šanci. Sjezdovka je dlouhá 4,6 kilometrů a končí dole v údolí.


Kromě toho je Na Planai dalších 52 kilometrů tratí všech obtížností. Na zdejších sjezdovkách si užijí také vyznavači jízdy na jednom prkně. Super park Planai jim zaručí dostatek skoků. Turisté, kteří chodí rádi po stezkách krajinou přikrytou do sněhového závoje si zde zaručeně tu svou trasu najdou také.


Pokud budete unaveni z lyžování zastavte se na horní stanici lanovky Planai Beach Lärchkogel. Při relaxaci v plážových křesílkách s úchvatným výhledem na okolí a opalováním na sluníčku si budete připadat jako byste se ocitli u moře.


K odpočinku po náročných dnech slouží nepřeberné množství horských chat a buďte si jisti, že v noci zde zábava také nekončí. Kdo ještě nebude dost unaven může si užít večerní lyžování na osvětlených sjezdovkách či projet se na sáňkách.

 

planai_sn.jpgVedle vrcholku Planai leží hora Hochwurzen. I Zde mají lyžaři a snowboardisté možnost sjíždět sjezdovky všech úrovní obtížnosti, navštívit lyžařské školy a také 7 km dlouhá přírodní sáňkařská dráha, která patří k nejdelším v Rakousku.